97اربعين

97اربعين

راهنمای خرید انواع میلگرد از آسرون/ قسمت دوم

سه شنبه دهم 4 1399

 

میلگرد از جنس استنلس استیل

  در ادامه تشریح انواع میلگرد که در راهنمای خرید انواع میلگرد از آسرون توضیح داده شد، به انواع دیگری از میلگرد توجه نمایید. 

میلگرد از جنس استنلس استیل، فولاد ضدزنگ را برای استفاده از فولاد کربن به عنوان یک ماده تقویت کننده بتنی برای کاربردهایی که مقاومت در برابر خوردگی زیاد یا برای اجزای مهم سازه مورد نظر است، جایگزین می کند.

 

خوردگی فولاد کربن به طور معمول از ترکیبی از کربن سازی بتن با انتشار کلرید ناشی می شود، در نتیجه کلریدها به دلیل استفاده از مواد دسیسان سازی مانند نمک های مبتنی بر کلرید یا از قرار گرفتن در معرض پاشش آب دریا به بتن نفوذ می کنند.

 

 واکنش عناصر خورنده بر روی فولاد باعث تشکیل زنگ می شود که در حجم تا 6-7 برابر بیشتر از فلز اصلی گسترش می یابد.

 

این فرآیند انبساط نیروهایی ایجاد می کند که می تواند منجر به ترک خوردگی، پاشیدگی و در برخی موارد خرابی ساختاری بالقوه بتن شود.

 

خواص مقاوم در برابر خوردگی فولاد ضد زنگ این مکانیسم ها را از بین می برد.

 

 فولاد ضد زنگ در برابر اثرات خوردگی حاصل از نفوذ کلرید بسیار مقاوم است و برای محافظت از فولاد به قلیائیت بالای بتن وابسته نیست.

 

 در حالی که هزینه اولیه بالاتری برای استفاده از آن وجود دارد، ممکن است کل هزینه های چرخه عمر پروژه ساخت و ساز در طول دوره خدمات آن کاهش یابد که هزینه های بالای تعمیر و نگهداری برای گزینه های دیگر در نظر گرفته شود.

 

در ایالات متحده آمریکا، ASTM A955 / A955M الزامات استفاده از میله های فولادی ضد زنگ تغییر یافته و ساده برای تقویت بتن را مشخص می کند.

 

برای یافتن میلگرد آناهیتا از سایت اسرون استفاده کنید.

 

میلگرد موضوعی

میلگرد رزوه ای که به عنوان میلگرد جامبو نیز گفته می شود ، حاوی انتهای یک یا دو رشته روی نوار است تا امکان استفاده از اتصال دهنده های استاندارد UNC برای ایمن سازی اقلام در محل ، مشابه پیچ لنگر استفاده شود.

 

برای ایجاد یک بخش چرخان که قطر برابر با تغییر شکل میلگرد در پایین ترین نقطه خود است ، و سپس با استفاده از یک روند یا برش از نخ ، می توانید نخ ها را برش دهید.

 

پارچه سیم جوش داده شده (WWF)

پارچه سیم جوش داده شده محصولی است که از سیم استیل کم کربن یا سیم استیل ضد زنگ جوش داده شده به یک الگوی شبکه مربعی یا مش در اندازه های مشترک متصل شده است که برای تقویت صفحات بتونی استفاده می شود.

 

 این امر به منظور تقویت استحکام کششی صفحات بتنی به همان روش سایر میلگردها است.

 

میلگرد گالوانیزه

میلگرد گالوانیزه با یک فرآیند آبکاری گرم یا سرد یا با استفاده از آبکاری، روکش روی را به میلگرد فولاد اضافه می کند.

 

میلگرد اروپایی

 بنابراین از محافظت سطحی برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی استفاده می شود. میلگرد اروپایی از آلیاژ استفاده می کند که حاوی عنصر منگنز است و به دلیل کم هزینه بودن شناخته شده است ،

 

 با این حال، آنها راحت تر خم می شوند و در برابر برنامه هایی که ساختار را در معرض هوای شدید مانند گردباد، طوفان و زمین لرزه قرار می دهند، تحمل نمی کنند.

 

خلاصه

در این مقاله خلاصه ای از تعدادی از انواع متداول

قیمت میلگرد نیشابور، قیمت میلگرد خراسان، فولاد نیشابور| آسرون

مورد استفاده در ساخت و ساز برای تقویت مقاومت کششی بتن ارائه شده است.

 

 برای کسب اطلاعات در مورد موضوعات اضافی، برای یافتن منابع احتمالی تأمین یا مشاهده جزئیات مربوط به محصولات خاص، با مشاوران خبره اسرون مشورت کنید و یا به سایت جامع اهن و فولاد اسرون مراجعه کنید.

(2) نظر
X