97اربعين

97اربعين

چه موقع، کجا و چگونه از ورق های سقفی پلی کربنات استفاده کنیم؟

سه شنبه بیست و یکم 5 1399

< Polycarbonate_roofing_sheets_top_image

اگر از یک غریبه در خیابان بپرسید که پلی کربنات چیست(قیمت ورق پلیمر طلایی یزد)، احتمال دارد با یک نگاه متعجب روبرو شوید.

افراد زیادی این را نمی دانند، اما پلی کربنات همه جا در اطراف ما است. از زمان کشف آن در سال 1898 توسط دانشمند آلمانی آلفرد آینهورن، این ماده در زمینه های مختلفی مانند: الکترونیک، اتومبیل و حتی عینک استفاده می شود.

در این پست، امروز قصد داریم در مورد محبوب ترین موارد استفاده برای پلی کربنات بحث کنیم، و اگر هنوز نمی دانید من در مورد چه چیزی صحبت می کنم، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به جستجوی پلی کربنات در پشت بام بپردازید.

ورق های بام پلی کربنات را می توان در بالای گلخانه ها، کارخانه ها و استخرهای شنا که با قیمت میلگرد ابهراجرا شده اند، خواهید یافت.

آنها در ساختمانهای تجاری و مسکونی به عنوان چراغهای باریک مورد استفاده قرار می گیرند و اخیراً حتی آنها سقف ورزشگاه نیژنی نوگورود - یکی از استادیوم های میزبان جام جهانی 2018 روسیه - را با الگوی برجسته سفید، آبی و لاجوردی تزئین می کنند.

SUNPAL_Nizhny_Novgorod_Stadium_Polycarbonate_roofing_sheet

با این گفته، شما لازم نیست که از عرصه های ورزشی جدید، یک پل عابر پیاده، یک ساختمان یا گلخانه استفاده کنید تا از صفحات بام پلی کربنات بهره مند شوید.

پلی کربنات یک جایگزین شفاف، سبک و قوی تر از شیشه است و همچنین جایگزینی عالی برای سایر مواد نیمه شفاف مانند فایبرگلاس است.

در حقیقت، آنها در پروژه های مقیاس کوچکتر مانند کلاه فرنگی برای اقامتگاه های خصوصی بسیار محبوب شده اند. پروژه های کوچک و متوسط ​​مانند پناهگاه های دوچرخه و پوشش راهرو.

 

چرا ورق های سقفی پلی کربنات؟

 

ورق های سقفی پلی کربنات به دلیل خاصیت ذاتی آنها مزایای عمده زیر را ارائه می دهند:

 

·        پلی کربنات ماده ای بسیار سبک تر از شیشه است که کار با آن را آسان تر می کند.

·        برش ورق های پلی کربنات بسیار ساده تر از شیشه است. بر خلاف شیشه، که معمولاً به اره مخصوص احتیاج دارد، می توان از هر اره مدور استاندارد با پلی کربنات استفاده کرد. این همچنین بدان معنی است که با تنظیم اندازه یا زاویه ورق در محل ساخت و ساز، می توانید هرگونه خطایی در برنامه ریزی را برطرف کنید.

·        پلی کربنات یک ترموپلاستیک است، به این معنی که بسیار انعطاف پذیر و همه کاره است. این به شما امکان می دهد با شکل، رنگ و درصد انتقال نور بازی کنید.

·        پلی کربنات بسیار قوی و بادوام و دارای جدول وزنی پایینی است و از مقاومت خوبی در برابر ضربه برخوردار است.

·        در مقایسه با شیشه، پلی کربنات برای عایق بسیار بهتر است. به همین دلیل، آن را به طور گسترده ای برای گلخانه ها استفاده می کند و گیاهان داخل را در برابر دمای یخ زدگی محافظت می کند و در عین حال نور خورشید لازم را نیز در آن ایجاد می کند.

·        پلی کربنات بر خلاف فایبرگلاس، که سالها شکننده می شود و رنگ خود را از دست می دهد، سال ها رنگ، شفافیت و شکل خود را حفظ می کند.

·        پلی کربنات می تواند به اندازه شیشه روشن باشد و می تواند تنظیم شود تا درصد انتقال خاص نور را منتقل کند. در مقایسه، فایبرگلاس شفاف است اما کاملاً شفاف نیست.

 

ورق های سقفی پلی کربنات

 

حالا که کمی بیشتر در مورد ورق های بام پلی کربنات می دانید، در اینجا چند نمونه از چگونگی کمک به شما در دستیابی به اهداف پروژه شما ارائه شده است:

 

پرگلاس

 SUNTUF_Pergola_Solar_Control_Polycarbonate_roofing_sheet

کلاه فرنگی یک باغ خارق العاده است.

کلاه فرنگی یک محوطه نشسته در فضای باز است که به طور سنتی با سایبان چوبی پوشانده شده است و باعث محافظت جزئی از نور خورشید و باران می شود.

بیایید فرض کنیم شما مایل هستید که بدون نیاز به انعطاف در برابر نور خورشید یا آسمان آبی زیبا، از یک عنصر محافظت کامل در برابر عناصر استفاده کنید.

در این مرحله، شما ممکن است استفاده از شیشه یا پلی کربنات برای پشت بام را در نظر بگیرید.

به خاطر داشته باشید که شیشه بیش از دو برابر وزن پلی کربنات است، و اگر این یک پروژه مسکونی است ممکن است بخواهید با گزینه سبک تر به فکر بروید.

همچنین، با داشتن ورق های پلی کربنات، بدون خطرات پرتوهای UV، می توانید از خورشید و نور طبیعی لذت ببرید.

 

پوشش راهرو و پل های هوایی

 SUNTUF_sinus_klar_Anwendung_Polycarbonate_roofing_sheet

پیاده روهای پوشیده شده در شهرهایی که بارش برف شدید یا گرمای شدید دارند، رواج بیشتری پیدا می کند.

مثلا؛ در ماه فوریه، شهر مسکو تنها در یک روز 38 سانتی متر برف را تجربه کرد.

ورق های پلی کربنات و قیمت میلگرد ابرکوه می توانند وزن چنین بارش برفی را تحمل کنند و می توانند سفتی آنها را از -50 درجه سانتیگراد تا تقریباً 140C حفظ کنند. کیفیت دیگری که برنامه ریزان و طراحان پروژه های مقیاس کوچکتر را به پلی کربنات جذب می کند ، چگونگی کارآمد بودن آن است.

ورق های سقفی پلی کربنات استثنایی بادوام هستند و نیاز به حداقل نگهداری دارند.

 

پوشش استخر

 PALSUN_Pool_8mm_Clear_Australia_Polycarbonate_roofing_sheet

طراحان یک پوشش استخر بزرگ در کوئینزلند استرالیا به دنبال یک راه حل بام خاص بودند.

آنها پوششی را می خواستند که تمام سال استخر را محافظت کند - در تابستان از گرما و آفتاب شدید، و در زمستان از وزش باد شدید، باران و هوای سرد.

استخر شنا به طور منحصر به فرد در کنار اقیانوس قرار گرفته است و طراحان می خواستند یک پوشش کاملاً شفاف داشته باشند که به مراجعین استخر این امکان را می دهد تا از مناظر باشکوه اقیانوس و آسمان لذت ببرند.

ورق های پلی کربنات همانطور که قبلاً حدس زده اید، راه حل بود.

 

این ماده با وضوح شیشه ای و دوام فوق العاده خود بهترین های هر دو جهان را ارائه می داد - این حمام ها اکنون می توانستند از نور طبیعی و منظره های بدون مانع و در عین حال کاملاً از قسمت عناصر پناهنده شوند.

 

 

طیف گسترده ای از راه حل های پلی کربنات برای نیازهای سقفی بام شما

 

 

Palram راه حل های "پلی هنر" را برای حالت های مختلف نیازهای بام، خواه برای یک پروژه کوچک DIY یا یک ساختار معماری عظیم ، "حالت هنر" ارائه می دهد:

 

·        SUNTUF ورق پلی کربنات راه راه است که کار با آن بسیار آسان است. دارای کاربردهای مختلفی است و مناسب برای کلاه فرنگی، چراغهای روشنایی و گلخانه ها و همچنین پروژه های DIY و پروژه های متوسط ​​و بزرگتر است.

·        SUNGLAZE یک پانل درز ایستاده و یک سیستم لعاب طراحی شده برای انطباق با پروژه های بزرگ یا کوچک است. بررسی کنید که چگونه از آن برای پیاده روی پوشانده شده جدید در مدرسه میانه دربی در ویچیتا، کانزاس استفاده شده است.

·        PALSUN ورق پلی کربنات جامد مسطح است که در طیف گسترده ای از رنگ ها و رنگ های مختلف قرار دارد که از وضوح شفاف شیشه ای تا سایه دار است.

·        SUNPAL یک سیستم پانل پلی کربنات چند وجهی پیشرفته است که یک راه حل عالی برای کاربردهای کوچک، متوسط ​​و بزرگ است.

این معماران و مهندسان را قادر می سازد تا نور طبیعی، عایق حرارتی و مقاومت ساختاری را در پروژه ها با لیست قیمت مناسب درج کنند.

 

https://blog.palram.com/construction-and-architecture/polycarbonate-roofing-sheets-for-roof-coverings

(0) نظر
X