97اربعين

97اربعين

سفر به تایلند با خرید بلیط هواپیما تیکبان ، علی بابا ، قاصدک 24

دوشنبه بیست و ششم 6 1397

 همیشه کاری برای انجام دادن در آن وجود دارد. هرچند گاهی فقط باید از هوای شهری و شلوغی دوری کنید و به استراحت بپردازید. برای دور شدن از شهر فرشته‌ها باید کجا بروید؟ در این فهرست بهترین سواحل نزدیک بانکوک را به بلیط هواپیما تیک بان و علی بابا و قاصدک 24  آورده‌ایم


هواهین

ساحل هواهین در خلیج تایلند بعد از بلیط هواپیما تیک بان قرار دارد. با اینکه بدون شک یک مقصد توریستی محسوب می‌شود، تایلندی‌های زیادی را می‌بینید که در اینجا زندگی و نیز تفریح می‌کنند. در دهه‌ی 1920 پادشاه ساحل هواهین را به عنوان محل شماره یک خود انتخاب کرد. از آن زمان به بعد، همه دوست دارند بدانند علت این همه سر و صدا و تبلیغات در مورد هواهین چه بوده است. در اینجا راه‌های زیادی برای پر کردن وقت وجود دارد.


 

اگر از تفریح در سواحل خسته شوید، که بسیار بعید است، فعالیت‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از میان آن‌ها موارد دلخواه خود را انتخاب کنید. زندگی شبانه در هواهین با وجود کافه‌هایی که در مسیرهای پیاده‌روی در ساحل وجود دارند، بسیار عالی است. همچنین فروشگاه‌های رنگارنگ و متعددی در هواهین وجود دارد که از سواحل شنی آن فاصله‌ی کمی دارند. هواهین حدود سه تا پنج ساعت با بانکوک فاصله دارد.


پاتایا

اگر به دنبال یک اقامت آرام در یکی از زیباترین سواحل تایلند هستید، حتماً پاتایا را در برنامه‌ی سفر خود قرار دهید. با وجود آپارتمان‌های مرتفع، هتل‌ها و پاساژهای متعدد، بازدید از پاتایا حسی شبیه به بازدید از کل  فرودگاه امام را دارد. همان‌گونه که گفته شد، پاتایا تیک بان  سواحل فوق‌العاده زیبایی دارد. 

همچنین می‌توانید از شهر شلوغ ساحلی دور شده و به یکی از جزایر اطراف از جمله جزایر مرجانی لارن یا پای، که به جزیره‌ی بامبو هم معروف است، بروید. بسته به ترافیک، رسیدن به پاتایا دو تا سه ساعت طول می‌کشد.کو سامت

کو سامت یکی از جزایر محبوب ما در کل تایلند است. آب آن زلال و شفاف است. غذاهای دریایی آن فراوان و خوش‌طعم هستند. همچنین یکی از معدود جزایری است که در تعطیلات آخر هفته پر از توریست نمی‌شود. وقتی اینجا هستید حتماً به یکی از زیباترین کافه‌های این جزیره که Ploy نام دارد سر بزنید. 


هنگام شب می‌توانید از نمایش‌ها و نوشیدنی‌های فوق‌العاده‌ی این کافه با قیمت مناسب بلیط هواپیما تیک بان لذت ببرید. رسیدن به کو سامت کمی سخت‌تر است. بسته به ترافیک، رسیدن به کو سامت سه تا پنج ساعت طول می‌کشد. وقتی به بان فی برسید، تقریباً یک ساعت طول می‌کشد تا با فری به جزیره‌ی کو سامت برسید. همچنین می‌توانید با یک قایق سریع‌السیر به آنجا برسید، هرچند هزینه‌ی آن بسیار بیشتر خواهد بود.پرانبری

ساحل پرانبری درست در جنوب هواهین قرار دارد. این شهر ماهیگیری بدون شک در برنامه‌ی توریست‌ها قرار ندارد. اگر می‌خواهید از توریست‌هایی که در سایر جزایر معرفی‌شده دور باشید، این ساحل همان‌جایی است که باید با  سازمان هواپیمایی بروید.


نام این منطقه از رودخانه‌ای که از آن رد می‌شود گرفته شده است. در اینجا می‌توانید چندین اقامتگاه و هتل پیدا کنید، اما مثل اقامتگاه‌های پاتایا کنار هم انباشته نشده‌اند. در عوض در طول سواحل زیبای پرانبری پراکنده هستند و حریم خصوصی بازدیدکنندگان را حفظ می‌کنند. پرانبری تقریباً سه تا پنج ساعت با بانکوک فاصله دارد.


(0) نظر
X